Słowa kluczowe: chwasty, herbicydy, mech, ogród, pestycydy, pielęgnacja roślin, trawnik,

DrukujRośliny w ogrodzie


ZADBANY TRAWNIK

 

Zadbany trawnik to wizytówka domu. Jednak, aby osiągnąć zadowalający efekt właściciel musi się trochę namęczyć. Oprócz koszenia i grabienia jedną z podstawowych czynności jest usuwanie chwastów.


Prawidłowe usuwanie chwastów
Większość osób uważa, że usuwanie chwastów jest prostą czynnością, która polega na wyrwaniu zbędnych roślin i wykorzystaniu preparatów chwastobójczych. Niestety najczęściej dzieje się tak, że stosujemy te środki nie mając pojęcia jak one naprawdę działają. Może się zdarzyć nawet tak, że te środki bardziej zaszkodzą trawnikowi niż mu pomogą.


Oto kilka podstawowych rad jak stosować herbicydy:
1. Trzeba pamiętać, że duża ilość środków zwalczających chwasty działa systemicznie, czyli po ich zastosowaniu składniki preparatu dostają się przez liście do rośliny i tam krążą razem z jej sokami i tym sposobem dostają się do każdej części rośliny, nawet do korzeni. Właśnie ten ostatni etap powoduje obumarcie chwastu.
2. Spryskiwanie warto rozpocząć gdy przez dłuższy czas nie kosiliśmy trawnika.
3. Środki przeciwko chwastom działają najskuteczniej kiedy roślina ma kilka liści. Przez liście, substancje trujące szybciej dostają się do jej wnętrza.
4. Po zastosowaniu herbicydu nie powinno się kosić trawy przez parę dni.
5. Trzeba pamiętać o odpowiednie dawce preparatu. Dostosować się do informacji podanych na opakowaniu, sprzętu który posiadamy oraz do prędkości z jaką będziemy spryskiwać trawnik.

 


Mech
Mech jest dowodem na to, że pielęgnacja trawnika jest źle przeprowadzana. Aby pozbyć się mchu również trzeba stosować środki chemiczne. Jednak, żeby problem się nie powtarzał koniecznie trzeba zwrócić uwagę na parę rzeczy:


1. Czy ziemia jest odpowiednio wapnowana?
2. Czy wysokość koszenia trawy jest odpowiednia?
3. Czy zapewniamy trawnikowi prawidłową wertykulację, aerację oraz piaskowanie?

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj