Słowa kluczowe: budowa, dom, działka,

DrukujInne


DOM NA PRZEDMIEŚCIACH - WYBÓR WART ZACHODU?

W pierwszym odruchu wybór wydaje się prosty, a pytanie absurdalne. Kto nie wolałby, co rano słuchać szumu drzew i śpiewu ptaków zamiast odgłosu przejeżdżających samochodów. Jednak pod wpływem zachwytu na widok pięknej podmiejskiej działki łatwo nie przemyśleć zakupu, i w konsekwencji żałować.


Wiadomo, tyle opinii, ile ludzi. Jeden będzie chłonął miejskie życie, drugi się w nim męczył. Jednak budowa czy też kupno domu jest sprawą wieloletnią dlatego należy ją mądrze i roztropnie przeprowadzić.

Wiele zależy od zasobności portfela. Cena gruntu maleje wraz z odległością od centrum miasta, co niewątpliwie kusi, jednak przezornie warto założyć, że w niskiej cenie tkwi

haczyk

. Może bowiem się zdarzyć, że działka

nie posiada żadnej infrastruktury

- przykładowo nie będzie posiadać podciągniętej linii telefonicznej, tudzież elektryki. Wówczas całe zamieszanie związane z instalacją będzie spoczywać na naszych barkach.

 

ROZTROPNE WYBORY

Rozpatrując wybór miejsca na wymarzony dom lub działkę, warto patrzeć zarówno w bliską i daleką przyszłość. Rodzaj pracy, a także odległość od niej, jaką codziennie trzeba będzie przebyć, może wpłynąć na czas, jaki będziemy spędzać (lub właśnie nie będziemy) w domu. Dla osób pracujących  na miejscu, cisza i spokój przedmieść będzie miejscem wybornym. Osoby dojeżdżające do pracy powinny sprawdzić dostępność komunikacji miejskiej, bądź międzymiastowej w okolicy oraz czas przejazdu. Może się bowiem zdarzyć, że życie w ciągłym biegu, wynikające ze zbyt dużej odległości pracy od miejsca zamieszkania, może uniemożliwić radość z domu, który miał ją powodować.

Jeżeli w domu przebywają dzieci, bądź będą w przyszłości, powinno się przyjrzeć placówkom edukacyjnym - może być ich brak (żłobki, przedszkola), albo zastraszająco niski poziom. Wtedy będzie konieczność dojeżdżania do sąsiadujących miast. Niezaprzeczalnie jednak dla najmłodszych najlepszy byłby dom w zadbanej okolicy, w sąsiedztwie lasów. Dom z ogrodem na przedmieściach może stanowić frajdę zarówno dla maluchów, jak i rodziców.

 

LIFESTYLE

Kolejną kwestią jest tzw. lifestyle rodziny, czyli jej tryb życia. Zabiegani, którzy spędzają mnóstwo czasu poza domem czy osoby preferujące nocne wypady do klubów, lepiej będą się czuły w domu znajdującym się w mieście. Z drugiej jednak strony, chwila oddechu i zatrzymania się od codziennej bieganiny na pewno by im się przydała.


Jak widać o nieprzemyślenie niektórych spraw nie trudno. A cena jest wysoka. Jest nią w końcu dom, w którym będzie się żyło, dlatego istotne jest, aby odpowiadał on, jak i okolica, jego wszystkim mieszkańcom. Dlatego warto trochę więcej czasu spędzić na rozważaniu wszelkich możliwych za i przeciw, aby na końcu cieszyć się całkowicie z domu, do którego będzie się wracać z przyjemnością.
 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj