Słowa kluczowe: armatura, kuchnia, woda,

DrukujKuchnia


ARMATURA KUCHENNA

Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia wyglądała ładnie i nowocześnie, najlepiej zainwestować w akcesoria i detale. Dobrze wyglądającym i ciekawym elementem jest kuchenna armatura w postaci wyciąganego węża, w miejsce tradycyjnego kranu.


Armatura z wysuwaną końcówką nie jest pomysłem nowym. Nowe są jedynie projekty i wzory. Wcześniej najważniejsze było to, aby ukryć węża i żeby się nie rzucał w oczy, ponieważ był mało atrakcyjnym elementem wyposażenia kuchni. Obecnie sytuacja się zmieniła diametralnie, ponieważ końcówka przestała być wadą armatury, a stała się jej ozdobą. Ważne, aby wybrać coś pasującego do kuchni i jak najbardziej wyeksponować węża. Dlatego też bardzo dobrze wygląda "owinięty" w sprężynę ze stali nierdzewnej. Niestety nie jest już tak funkcjonalny jak np. standardowy z wysuwaną wylewką i zraszaczem, który łatwiej utrzymuje się w czystości.


Rozwiązania


1. Wysuwalny wąż.
2. Połączenie węża i wylewki.
3. Wylewka i dodatkowo zamontowany wąż.


Duża, a mała armatura


Duża armatura ma to do siebie, że zakres jej pracy jest znacznie większy. Korzystanie z niej staje się nie tylko zwykłą czynnością, ale całym procesem. Jedyne na co trzeba uważać to na nadmierne pryskanie wody.


Mała armatura jest również wyposażona w wąż wyciągany do dołu. Spokojnie można ją zainstalować pod szafką kuchenną wiszącą na ścianie (w porównaniu do armatury dużej). Duża wysokość wylewki powoduje to, że trzeba pamiętać o dobrym przytwierdzeniu tej instalacji, ponieważ częste korzystanie może spowodować jej obluzowanie.


Kryteria wyboru armatury


1. Położenie i ilość zlewozmywaków - wylewka musi obejmować zasięgiem wszystkie komory zlewozmywaka.


2. Montaż


a) W ścianie lub płycie - wybór takich modeli jest niestety bardziej ograniczony, ale za to nie ma problemów z czyszczeniem.


b) Przy oknie
- Armatura umieszczona w takim miejscu stanowi problem, ponieważ zazwyczaj nie można w pełni otworzyć okna. Sprawdza się to tylko wtedy kiedy okno jest przesuwne lub wylewkę można złożyć.


c) Pod szafką wiszącą
- Armatura musi wtedy mieć konkretną wysokość, aby nie przeszkadzała przy otwieraniu szafki.


3. Zlewozmywak -
Trzeba wybrać odpowiedni model, ze specjalnymi otworami na zamontowanie armatury.


4. Zawór odcinający - Potrzebny jest wtedy, gdy chcemy mieć w kuchni także zmywarkę.


5. Armatura niskociśnieniowa - Potrzebna jest wtedy, kiedy ciepła woda jest do kuchni z elektrycznego zbiornika niskociśnieniowego.

 


Dodatki

. Urządzenie dzięki, któremu zagotowana woda wypływa bezpośrednio z kranu (urządzenie instalujemy pod zlewem i uruchamiamy za pomocą przycisku).

. Oddzielny przycisk na zimną wodę (wypływa z niego określona ilość wody).

. Urządzenie umożliwiające zmianę zwykłej wody w wodę gazowaną.

. Armatura wyposażona w specjalne podajniki do płynu do mycia naczyń.

 

 

 

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj